Zdrowo odżywiaj się

Dlatego że gotowanie usuwa dużo składników odżywczych i witamin z pokarmu, nieuchronnie rozpoczynasz karmić swój organizm tym, czego potrzebuje, jeżeli przestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.


https://ad-snor.waw.pl/2021/11/10/odpowiednia-dieta/


Konsumowanie surowych potraw dynamizuje metabolizm. Trawienie surowych pokarmów zabiera trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać przynajmniej częściowo surową dietę.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a także wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest też generowana przez organizm w wyniku przekształcenia beta-karotenu.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest pozyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę wystawioną na światło słoneczne. Również pewne produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można też tą witaminę suplementować.

Wielu ludzi nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, aby zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Oczywiście ogromną korzyścią płynącą z korzystania z tego typu środków jest komfort. O ileż wygodniej jest zażyć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie nieodzowne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych specyfików.